ملی‌پوش کایاک: هدفم صعود به فینال A المپیک است

«علی آقامیرزایی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سختی مسیر رسیدن به المپیک اظهار داشت: در مسابقات گزینشی المپیک که در کشور تایلند برگزار شد با کسب عنوان نخست رشته کایاک توانستم مدال طلا را از آن خود کنم و بالاتر از ورزشکاران ژاپن، ازبکستان و قزاقستان به کار خود پایان دادم.

وی ادامه داد: البته این پایان راه کسب سهمیه من نبود بلکه فدراسیون در جهت اعزام برترین نفر به توکیو، فراخوانی برای رقابت با من را داد که تنها «پیمان قویدل» حاضر به رقابت شد و در نهایت من توانستم به عنوان نماینده ایران راهی توکیو شوم. 

وی با بیان اینکه رسیدن به توکیو راحت نبود عنوان کرد: کسب سهمیه پایان راه من برای المپیک نیست بلکه در ژاپن مجموعه‌ای از بهترین‌ها گردهم‌ خواهند آمد تا رقابتی جذاب داشته باشند. یک حریف آسیایی از چین دارم که مدعی است و دیگر حریفانم از اروپا و آمریکا است که همگی عنوان‌دار جهان و المپیک به شمار خواهند رفت.

ملی پوش کایاک ایران اظهار داشت: باید تلاش خود را بیشتر کنم تا با یک نتیجه آبرومندانه المپیک را به پایان برسانم. واقعیت این است که قایقرانی ایران شرایط سختی برای رسیدن به سکوی المپیک دارد اما من تلاش خواهم کرد تا به فینال A   المپیک صعود کنم.

آقامیرزایی گفت: بعد از مسابقات المپیک یک برنامه بلندمدت برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ طراحی می‌کنم و با کمک فدراسیون و کادر فنی آن را اجرایی خواهم کرد. باید تلاش کنیم تا بتوانیم در المپیک به سکو برسیم این کار راحت نیست اما امکان‌پذیر است. فدراسیون حمایت لازم را از ورزشکاران و کادر فنی دارد. 

ملی‌پوش کایاک ایران با اشاره به برنامه های خود برای موفقیت در توکیو تصریح کرد: من از زمان کسب سهمیه تا اعزام به المپیک ۶ هفته تمرین داشته و این تمرینات مستمر و زیر نظر کادر فنی در تهران و بندر انزلی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بدون شک در زمان اعزام به سطحی از آمادگی برای رقابت از آوردگاه توکیو خواهم رسید. البته تمریناتم با پایان المپیک متوقف نخواهد شد بلکه تمرینات خود را دنبال می کنم تا در سال ۲۰۲۲ نتیجه خوبی در  بازی های آسیایی کسب کنم. هدفم کسب مدال بازی‌های آسیایی است.

به گزارش ایرنا، علی آقامیرزایی ملی پوش روز شانزدهم اردیبهشت در فینال کایاک تکنفره ۱۰۰۰ متر به آب زد و توانست با درخشش در میان بهترین های قاره کهن کارش را به عنوان نفر نخست به خط پایان برسد. وی به همراه نازنین ملایی نمایندگان قایقرانی ایران در المپیک هستند. 
 

مجله ورزشی پرواز با پاراگلایدر

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: در آستانه المپیک مهمترین نیاز ما آرامش است

به گزارش ایرنا، سیدرضا صالحی امیری در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران کاراته و …