صالحی امیری: در آستانه المپیک مهمترین نیاز ما آرامش است

به گزارش ایرنا، سیدرضا صالحی امیری در خصوص مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران کاراته و تکواندو گفت: قوانین بین‌المللی است و این نیست که ما بتوانیم به کسی وعده دهیم. با تلاشی که انجام شد در نهایت ۲۰ ماه محرومیت قهرمان کاراته به ۱۲ ماه کاهش یافت، قهرمان کاراته ایران که مشمول این جریمه شد، قهرمانی با اخلاقی است و واقعاً دوپینگ نکرده بلکه با توصیه و تجویز پزشک دارویی برای بیماری مصرف کرده است، دکتر به او قول داده بود که این دارو مشمول دوپینگ نخواهد شد، چندین تست این قهرمان نیز منفی بود و فقط یک تست او مثبت شد و به همین خاطر لفظ دوپینگ را برای قهرمان بااخلاق کاراته استفاده نکنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه یک اشتباه سهوی شده و باید مراقبت بیشتری توسط فدراسیون کاراته و پزشک مربوطه صورت می‌گرفت اما این مراقبت انجام نشد و این اتفاق برای قهرمان ما افتاد. در خصوص سهراب مرادی را نیز دو بار به آلمان اعزام کردیم و شخصاً با توجه به اهمیت موضوع سهراب، با پزشک او صحبت می‌کردم اما در نهایت مصدوم شد. اما حسن یزدانی مشکلی ندارد و حمیده عباسعلی نیز در شرایط خوبی است. در هر کاروانی این مسائل طبیعی است و در آستانه المپیک مهمترین نیاز، ما آرامش است. از اصحاب رسانه هم خواهش می‌کنم فضای کاروان را در آستانه اعزام به سمت ثبات و آرامش ببرند و از حاشیه پرهیز کنند. 

رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: در حرکتی سمبلیک در کمیته ملی المپیک یکی از این قهرمانان را استخدام کردیم و از دستگاه‌های مختلف نیز درخواست کردیم این قهرمانان را استخدام کنند. اشتغال و ازدواج این عزیزان بسیار مهم است. باید مجموعه مسائل ناشنوایان را به عنوان یک نگاه انسانی و اخلاقی با یکدیگر ببینیم تا نزد خداوند پاسخگو باشیم. مراسم امروز تجلیلی از این عزیزان بود تا بدانند ما قدردان زحمات آنها هستیم.

صالحی امیری در خصوص وضعیت کاروان المپیکی کشورمان گفت: هر روز جلسه داریم و امروز نیز جلسه‌ای در این خصوص داشتیم. همه توان و ظرفیت ما به کار گرفته شده تا بتوانیم در توکیو کام ملت را شیرین کنیم. در حال حاضر در تپه‌های عباس‌آباد حرکت فرهنگی گسترده‌ای در حال انجام است. ۱۴ برنامه در تپه‌های عباس‌آباد و چهار برنامه را در توکیو تعریف کردیم و  فدراسیون‌ها در اوج آمادگی خود هستند.

وی ادامه داد: دو مورد در ژیمناستیک و کاراته و یک مورد برای سهراب مرادی در وزنه‌برداری مشکلاتی به وجود آمد که این حوادث طبیعی است. کاروان ما با انگیزه حداکثری و با شعار ایران برای همه یا همه برای ایران که یعنی همه دلبسته این سرزمین هستیم و با شعار نمادین ستارگان ایران زمین که قهرمانان، جانبازان، شهدا و ملت ما همه ستارگان ایران زمین هستند، در المپیک حضور خواهد یافت. جام مرجان نیز نماد ما شد که نمادی سه هزار ساله است. وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و ۱۵ فدراسیونی که سهمیه گرفتند همه توان خود را به میدان آوردند و منتظر هستیم در توکیو کام ملت شیرین شود.

رییس کمیته ملی المپیک که در مراسم بدرقه تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان به مسابقات جهانی حاضر شده بود، ادامه داد: با بعضی مقامات دولتی جلسه برگزار کردیم و حمایت از قهرمانان ناشنوا را در دستور کار قرار دادیم. با رئیس فدراسیون، هیات رئیسه و نمایندگان مجلس هم صحبت می‌کنیم تا از این مجموعه حمایت شود. ناشنوایان جامعه بزرگی هستند و ما باید زبان آنها باشیم. خدا را شاکرم که در ۲ سال اخیر فدراسیون ناشنوایان جهش داشته و باید سرعت این جهش بیشتر شود.

صالحی امیری گفت: باور دارم اگر به قهرمانان ناشنوا امکانات نرم افزاری و سخت افزای بدهیم و از آنها حمایت معنوی کنیم، معادل فدراسیون‌های قهرمانی خواهند درخشید. فقط باید فضا و بستر لازم مهیا شود و این نیز نیازمند انگیزه است. احساس می‌کنیم کمک به این قشر، وظیفه انسانی و اخلاقی است و بودجه این فدراسیون نیز تقریباً ۵ برابر شده است. بودجه ۲۰۰ میلیونی فدراسیون ناشنوایان را به بالای یک میلیارد رساندیم و قول دادیم این مبلغ را نیز افزایش دهیم، با همه دستگاه‌ها و دولت نیز در ارتباط هستیم تا استخدام این افراد را تسهیل کنیم.

مجله ورزشی پرواز با پاراگلایدر

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

آخرین فرصت پاراتیراندازی با کمان ایران برای کسب سهمیه پارالمپیک

به گزارش ایرنا، اسامی نفرات اعزامی به این مسابقات به شرح زیر است: غلامرضا رحیمی …